Informacje o okolicy

Komunikacja

Nasze osiedle jest doskonale skomunikowane z pozostałą częścią Krakowa. Odpowiada za to intensywny rozwój komunikacji miejskiej osiedla Ruczaj. W pobliżu znajdują się przystanki takie jak: „Zawiła”, „Forteczna”, „Kliny Zacisze”. Jeżeli natomiast często opuszczasz miasto to z całą pewnością docenisz fakt szybkiego dojazdu do obwodnicy i autostrady. Dodatkowo planowane są m.in. inwestycje kolejowe, parkingi typu Park & Ride, a także realizacja nowej drogi, łączącej skrzyżowanie ulic Kapelanka, Brożka i Grota-Roweckiego z ul. Zawiłą.

Handel

Podobno nawet pieniądze nie dają takiej satysfakcji… co zakupy. W bliskim sąsiedztwie osiedla bez problemu zaopatrzysz się we wszystkie potrzebne Ci towary. Większe zakupy możesz zaplanować w Centrum Handlowym Solvay lub Zakopianka. Odrobinę dalej znajduje się całodobowy Hipermarket Tesco oraz Centrum Handlowe Bonarka.

Rekreacja

Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie, to nasze osiedle ma Ci sporo do zaoferowania. Z całą pewnością pokochasz spacery po Parku Maćka i Doroty oraz Lasku Borkowskim. A może wolisz wybrać się na Skałki Twardowskiego?

W kwietniu 2018 roku otworzono usytuowany pośród zieleni i drzew nowoczesny plac zabaw przy ul. Korpala. Obiekt ten wyposażony został m.in. w najdłuższy w Krakowie zjazd linowy, ścianki wspinaczkowe oraz liczne urządzenia do zabaw i niewątpliwie przysporzy wiele radości najmłodszym mieszkańcom.

Mamy także propozycję dla kinomanów. Wieczorami w Cinema City będziesz mógł nadrobić zaległości filmowe. To tylko kilka minut jazdy samochodem od domu!

Edukacja

W bliskim sąsiedztwie Osiedla Harmonia nie brakuje też placówek edukacyjnych. Na najmłodsze pociechy czekają liczne żłobki i przedszkola, zarówno samorządowe jak i prywatne, natomiast starsze dzieci będą mogły uczęszczać do  Szkoły Podstawowej nr 97 im. Joachima Lelewela, przy ul. Judyma i Społecznego Gimnazjum nr 1 im. Zbigniewa Herberta przy ul. Fortecznej. Ponadto w I kwartale 2018 roku w rejonie między pętlą autobusową przy ul. Bartla, a kościołem przy ul. Bpa Albina Małysiaka rozpoczęło się przygotowanie terenu pod budowę nowej szkoły podstawowej oraz przedszkola, z halą sportową, boiskiem i placem zabaw. Będzie to największa tego typu inwestycja na Klinach, a jej całkowity koszt wyniesie ok. 20 mln zł.

Odległości

Park Maćka i Doroty
5 min.

Sklep
spożywczy LIDL
3 min.

Kompleks biurowy
przy ul. Czerwone Maki
10 min.

Solvay Park Zakopianka
10 min.

Zobacz okolice

Osiedle Harmonia

Rekreacja

Komunikacja miejska

Handel

Medycyna

Edukacja